بانس ریت ایمیل

اگر شما وقت، انرژی و پول زیادی را برای ایمیل مارکتینگ خود صرف کرده باشید قطعاً دوست ندارید که بفهمید ایمیل های شما به مقصد نرسیده اند.

بانس ریت ایمیل چیزی است که می‌تواند شما را از فرش به عرش یا برعکس برساند. اگر بانس ریت ایمیل شما بالای دو درصد باشد، کل ایمیل مارکتینگ شما به فنا خواهد رفت و اگر به صفر نزدیک باشد می‌تواند به شما کمک های شایانی بکند.

بانس ریت ایمیل چیست؟

وقتی شما تعداد زیادی ایمیل به مقصد های مختلف می‌فرستید، همه آنها به مقصد نمی‌رسند!

ممکن است تعداد کمی از آنها مسیر خود را گم کنند و هرگز به مقصد نرسند! به این اتفاق بانس ریت ایمیل گفته می‌شود. هرچه بانس ریت ایمیل ها بیشتر باشد احتمال نرسیدن آنها به مقصد بیشتر است. به عبارتی دیگر بانس ریت، درصد ایمیل هایی است که به مقصد نرسیده اند.

بانس ریت در ایمیل مارکتینگ نقش بسیار مهمی است.

دو نوع بانس وجود دارد، Soft bounce یا پرش نرم و Hard bounce یا پرش سخت. البته در هر دو نوع ایمیل به مقصد نمی‌رسد اما تفاوت هایی با هم دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

بانس ریت ایمیل

Soft bounce یا پرش نرم

پرش نرم به دلیل مشکلی موقت به مقصد خود نرسیده است؛ شاید ایمیل زیادی طولانی است، شاید هاست داون است یا شاید میل باکس گیرنده پر است.

ایمیلی که به Soft bounce دچار شده مدام اقدام به ارسال دوباره می‌کند تا بالاخره مشکل حل شده و برسد؛ اما گاهی ممکن است هیچوقت به مقصد نرسد بنابراین بانس های دائمی را از دیتابیس خود پاک کنید تا فضای بی‌مورد اشغال نشود.

Hard bounce یا پرش سخت

پرش سخت بر اساس یک مشکل دائمی به وجود می‌آید.

اعتباری ندارد یا شاید هرگز وجود نداشته است! خلاصه بگوییم! هیچ راهی برای درست شدن این بانس ها نیست در نتیجه یادتان نرود که آنها را پاک کنید.

خب بگذار بانس داشته باشد. مگر چه ایرادی دارد؟!

آیا ممکن است که بانس ریت ما 0 درصد شود؟

هیچ چیز بی نقص نیست! شاید ایمیل شما حرف نداشته باشد اما باز هم چیز هایی هست که درباره آنها کاری از دستتان بر نخواهد آمد. مثل:

درباره سه مورد بالا شما باید دعا کنید که شانس با شما یار باشد. 🙂

اما نا‌امید نشوید! اگر برای 0% بجنگید، به آن نزدیک می‌شوید؛ اما اگر برای کمتر از آن تلاش کنید شاید از 2 درصد عبور کنید!

نحوه کاهش بانس ریت ایمیل

با خطرات بانس ریت ایمیل آشنا شدید. حالا وقت آن است که بهترین راه ها برای کاهش آن آشنا شوید. شما باید کاری کنید که ایمیل به مقصد برسد!

نحره کاهش بانس ریت ایمیل

ایمیل های بی اعتبار را از لیست خود حذف کنید

طبیعتاً یکی از کار هایی که می‌توانید انجام دهید این است که ایمیل هایی که اعتباری ندارند را حذف کنید و دیگر برای آنها ایمیلی نفرستید.

شاید این به ذهن شما برسد که بعد از بانس کردن یک ایمیل آن را متوقف کنید، اما این ایده بدی است چون آن بانس کار خود را کرده است و به شما آسیب رسانده است. باید قبل از اینکه بانس اتفاق بیفتد ایمیل های بی اعتبار را شناسایی کنیم.

برای این کار تنها راه موجود استفاده از یک ایمیل ولیدیتور (Email Validator) است. خیلی طول نمی‌کشد! به طور متوسط می‌توان 100,000 ایمیل را در یکی ساعت اعتبار سنجی کرد.

به طور متوسط در یک سال 23 درصد از ایمیل ها در دنیا از بین می‌رود بنابراین هر چند ماه یک بار اعتبار سنجی کنید.

از یک Email Validation API استفاده کنید

قدم دوم این است که از یک Email Validation API استفاده کنید. API درصد بانس ریت ایمیل را به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهد.

نحوه کارکرد API به این شکل است که ایمیل های ارسالی را بررسی می‌کند و اگر مشکلی در آنها وجود داشته باشد سریعاً جلوی آنها را می‌گیرد.

افرادی که با شما تعاملی ندارند را از لیست حذف کنید

افرادی که هیچوقت ایمیل ارسالی از طرف شما را باز نمی‌کنند باعث می‌شوند که شما کم کم به لیست اسپمر ها اضافه شوید. اصلاً شاید افرادی ایمیل خود را رها کرده باشند و دیگر سمت ایمیلشان نروند اما شما همچنان برای آنها ایمیل می‌فرستید.

ارائه دهندگان ایمیل مثل جیمیل و یاهو معمولاً افراد غیر فعال را حذف می‌کنند که این هم باعث بالا رفتن بانس شما می‌شود.

در نتیجه هر سه تا شش ماه یک بار افرادی که به تعاملی با شما ندارند را حذف کنید؛ شاید لیست شما کوچک شود اما ارزشش را دارد.

ثبت نام دو مرحله ای راه اندازی کنید

دعوت از افراد برای ثبت نام ایرادی ندارد اما اینکه خودتان افرادی را اضافه کنید علاوه بر دور از اخلاق بودن مشکلات دیگری هم دارد. افرادی که خودتان اضافه می‌کنید به احتمال زیاد از ایمیل های شما ناراضی خواهند بود و پس از مدتی دیگر با شما تعامل نخواهند داشت.

برای اینکه لیستی خوب داشته باشید باید ثبت نام را دو مرحله ای کنید.

هر کس که می‌خواهد ثبت نام کند باید روی لینک اتوماتیکی که در ایمیلش ارسال می‌شود، کلیک کند؛ در غیر این صورت عضو نخواهد شد.

ثبت نام دو مرحله ای از وجود ثبت نام های فیک جلوگیری می‌کند و لیستی با تعامل برای شما می‌سازد.

راه اندازی آن ساده است. فقط با چند کلیک در ارائه دهنده ایمیل شما.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد بانس ریت ایمیل با درصد بالا می‌تواند به شدت خطرساز باشد و پول و وقت شما را هدر دهد. قبل از ارسال یک ایمیل دیگر، حتماً موارد بالا را انجام دهید تا بانس ریت شما کاهش یابد و ایمیل مارکتینگ موثری داشته باشید.

سوالات متداول:

اگر روش های گفته شده را به ترتیب انجام ندهیم مشکلی به وجود می‌آید؟

خیر؛ ترتیب این مراحل مهم نیست و فقط انجام دادن آنهاست که اهمیت دارد.

اگر بانس ریت ایمیل را کاهش ندهیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در ابتدای کار مشکلی به وجود نمی‌آید چون تعداد بسیار کمی ایمیل های شما را دریافت نمی‌کنند اما در مدتی نه چندان طولانی شما به عنوان یک اسپمر شناخته خواهید شد و به مشکل های یکی از یکی بزرگتر بر خواهید خورد.

منبع:

searchenginejournal.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *